Milan Lasica opustil svet v nedeľu 18. júla vo veku 81 rokov, keď rozdával svoj talent na doskách bratislavského Štúdia L+S. Národom milovaný umelec skonal potom, čo skolaboval pri interpretácii piesne počas koncertu s orchestrom Hot Serenaders.

Informácia o úmrtí jednej z najvýraznejších osobností domácej umeleckej scény, ktorú priniesol denník SME, otriasla doslova celou spoločnosťou. Milan Lasica bol známy nielen svojim jedinečným hereckým, textárskym či hudobným talentom, ale predovšetkým nezameniteľným humorom.

Rodák zo Zvolena napokon skonal na mieste, kde to miloval najviac, a teda na doskách Štúdia L+S. Ako uviedli očití svedkovia, maestro mal odpadnúť počas koncertu s unikátnym orchestrom Bratislava Hot Serenaders, s ktorým pôsobil dve desaťročia.

K odchodu zosnulého umelca sa napokon okrem prezidentky Zuzany Čaputovej vyjadril aj fotograf Rudolf Baranovič, pričom ten sa postaral o posledné profesionálne zábery Milana Lasicu. “Zbohom, maestro, mal som rád váš humor a pohľad na život… dnes moja posledná fotka maestra zo zákulisia,” napísal na sociálnej sieti. Okrem Milana Lasicu zarmútila fanúšikov aj smrť legendy českého country, hudobníka Františka Nedvěda.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: FB/Rudolf Baranovič, YouTube