Slovensko zasiahla smutná správa: Malá bojovníčka Terezka († 1,5) náhle ZOMRELA!

Dátum:

Len prednedávnom zomkol celé Slovensko príbeh malej bojovníčky Terezky, ktorej poisťovňa odmietla uhradiť liečbu drahého lieku, ktorý bol jej jedinou šancou. Aj keď sa vďaka mediálnemu tlaku našli v poisťovni peniaze na uhradenie finančne náročnej liečby,  táto malá bojovníčka náhle skonala. Je veľmi možné, že vďaka byrokracií stratila drahocenný čas.

Túto smutnú novinku oznámili zdrvení rodičia. Terezka bola ich jediným a vytúženým dieťaťom a pre záchranu jej života by urobili čokoľvek, dokonca neváhali založiť i vlastný byt, len aby mali na financovanie liečebných nákladov.

Starostlivá mamička Lenka si v auguste minulého roka všimla, že jej dievčatko akosi chradne. Náhle prestalo jesť, opuchlo jej očko a pasovalo sa s vysokými teplotami. Lekárka prestrašenú mamičku upokojovala, že sa nemusí báť a za jej náhlym zhoršením stavu môže byť počasie. Keďže to neprechádzalo, opäť zašli za doktorkou a po absolvovaný základných testov vyšla najavo krutá diagnóza. Terezke objavili na nadobličkách dva neuroblastómy veľké 6 x 6. Rodičom sa v tom okamihu zrútil celý svet. Boli však odhodlaní bojovať.

Ani napriek intenzívnej liečbe a dlhodobým pobytom v nemocnici sa stav ich milovaného dieťaťa nezlepšoval. Začali sa jej po celom telíčku objavovať metastázy a ich jedinom nádejou sa stal nový liek za 200 000 €. Ten im však poisťovňa zamietla a týmto gestom ju náš zdravotný systém odsúdil na istú smrť.

Ilustračna foto

Šokovaní rodičia to však nenechali len tak. Obrátili sa na média. Tento zúfalý krok sa však behom chvíle zmenil na zázrak. Obyčajní ľudia boli po zverejnení tohto trpkého príbehu odhodlaní sa na tento liek poskladať. Dokonca aj zdravotná poisťovňa zmenila stanovisko a rozhodla sa túto biologickú liečbu napokon preplatiť.

Po dvoch týždňoch od schválenia liečby konečne nastúpila na novú liečbu do nemocnice, kde stihla absolvovať prvú fázu. V týchto dňoch by podľa plánov absolvovala druhú fázu. Bohužiaľ, Terezka náhle skonala a odišla do nebíčka.

V posledných dňoch jej života sa začal jej stav náhle zhoršovať. Jej ustráchaná matka Lenka sa na margo toho ešte začiatkom týždňa vyjadrila pre Nový Čas: ,,Terezke našli nové ložisko v malom mozočku, všetky nálezy na tvárových kostičkách sú zväčšené. Dýcha len ústočkami, na pravom očku má dvojité videnie, zapálené ušká… Teraz ma veľmi potrebuje, držte nám palce…“

Bohužiaľ, v utorok ráno statočné srdiečko malej Terezky navždy dotĺklo a dieťatko zaspalo večným spánkom. Zdrvení rodičia tak náhle prišli o slnko svojho života. Pýtajú sa však, či by ich najcennejší poklad dnes ešte žil, keby jej poisťovňa ihneď poskytla liečbu a nemuseli o ňu niekoľko týždňov bojovať a tak stratiť drahocenný čas. Stala sa Terezka obeťou byrokracie a nášho zdravotného systému?

Nech odpočíva v pokoji!

Zdroj: cas.sk | Foto: pexels

Monroe
Som beznádejná milovníčka cestovania a zbožňujem mačky . Vo voľnom čase nepohrdnem dobou knihou , či filmíkom . Mám rada životné výzvy ....

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...