Slovensko zasiahla smutná správa: Zomrel bývalý premiér!

Dátum:

Nečakaná správa zasiahla širokú slovenskú verejnosť. Významný politik, ktorý v priebehu svojho života vykonával niekoľko dôležitých politických funkcií, zomrel. O jeho smrti informoval Ústav pamäti ľudu práce na oficiálnej stránke na sociálnej sieti.

Vo veku 94 rokov odišiel na večný odpočinok Peter Colotka, ktorý viac ako 19 rokov pôsobil ako predseda vlády Slovenskej socialistickej republiky. Ako vysokopostavený člen KSČ bol dlhé roky poslancom Slovenskej národnej rady. V roku 1968 ho menovali za podpredsedu federálnej vlády ČSSR.

O niekoľko mesiacov sa stal predsedom Federálneho zhromaždenia ČSSR. Bol členom Komunistickej strany Slovenska a v rokoch 1969 až 1988 bol členom predsedníctva Ústredného výboru KSS. Bol členom aj Medzinárodného súdneho dvora v Haagu. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: Facebook/Ústav pamäti ľudu práce, domov.sme.sk  |  Foto: Facebook/Ústav pamäti ľudu práce, Facebook/Klub priateľov starej Nitry

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...