Slovensko zasiahla pred malou chvíľou mimoriadne šokujúca správa. Vo veku len 43 rokov náhle odišiel skvelý slovenský herec, komik a hudobník Daniel Heriban. Umelec mal pociťovať zdravotné problémy už v pondelok, kedy dokonca vyhľadal lekársku pomoc.

Slovenský herec Dano Heriban náhle zomrel vo veku 43 rokov. Smutnú správu ako prvý priniesol portál Noviny.sk. Herec, zabávač a hudobník mal už v pondelok pociťovať zdravotné problémy, pre ktoré vyhľadal lekársku pomoc v nemocnici.

V utorok sa však opäť necítil dobre a do jeho domu v Svätom Jure musela byť privolaná záchranná služba. Herec sa mal sťažovať na bolesti chrbtice. Záchranári však umelcovi už, bohužiaľ, pomôcť nedokázali, pričom došlo k zástave srdca. “V ranných hodinách sme k pacientovi vyslali posádku záchrannej zdravotnej služby, ktorá ho na mieste zásahu oživovala. Resuscitácia však bola neúspešná, preto bol následne na miesto vyslaný obhliadajúci lekár,” potvrdil hovorca záchranárov Martin Balko.

Dano Heriban sa narodil v Trnave a po skončení štúdia na VŠMU začal od roku 2007 svoje pôsobenie v SKD Martin. Od roku 2014 bol tiež členom Činohry Slovenského národného divadla. Spoluprácu ale nadviazal aj s divadlami Nová Scéna, GUnaGu, Radošinské naivné divadlo či Aréna. Jedinečné postavy stvárnil vo filmoch, no aj v obľúbených seriáloch. Diváci si ho zamilovali predovšetkým pre úlohu Brmbalíka v Hornej Dolnej či v šou Kredenc. Od roku 2018 tvoril piesne pre najmenších, pričom vydal tri sólové albumy. Za svoju prácu získal trikrát divadelnú cenu Dosky, ako aj titul OTO.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk | Foto: Televízia Markíza