Minister obrany Jaroslav Naď na sociálnej sieti s veľkým nadšením oznámil, že Slovensko dostane finančnú pomoc zo strany Spojených štátov. USA mali prerozdeliť milióny dolárov medzi 18 krajín, ktoré považujú za svojich spojencov.

Slovensko získa z tzv. fondu FMF (Foreign Military Financing) 205,8 milióna dolárov (približne 213 miliónov eur), ktoré je možné použiť na nákup modernej techniky vrátane antidronovej ochrany a boja proti hybridným hrozbám pre Ozbrojené sily SR. ,,Aj to hovorí o výnimočnosti našich vzťahov a rešpektovania Slovenska ako relevantného spojenca,“ uviedol minister obrany na sociálnej sieti.

Dôvodom finančnej pomoci zo strany Spojených štátov je naša aktívna podpora okupovanej Ukrajine. Cieľom je však posilniť aj bezpečnosť nášho štátu. Jaroslav Naď zároveň zdôraznil, že prijatím peňazí sa naša krajina nezaväzuje k žiadnym povinnostiam, a taktiež ich nemusíme vrátiť.

Šéf rezortu obrany zároveň verejne poďakoval americkému kongresu. ,,Tieto financie posilnia obranyschopnosť Slovenska a tiež celej aliancie. Ide o výsledok výborných bilaterálnych vzťahov, ako aj rozhodných krokov SR v prospech podpory Ukrajiny,“ dodal politik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jaroslav Naď-minister obrany SR, OĽaNO  |  Foto: FB/Jaroslav Naď-minister obrany SR, OĽaNO, YT/POSTOJ TV