Zaiste si aj vy spomínate na časy, kedy ste ako dieťa túžili po roztomilom psíkovi, ktorý s vami bude zdieľať každú chvíľu voľného času. Svoje o tom vie aj istá Slovenka, ktorá naletela množiteľke psov napriek tomu, že sa zo začiatku zdalo byť všetko v poriadku.

Veterinárna ambulancia Suli-Vet v Čadci upozorňuje na sociálnej sieti Facebook na odporné praktiky obchodovania so šteniatkami. Zo začiatku ,,solventný predajca” sa napokon ukázal ako podvodník, ktorý z úprimne naivných záujemcov o plemeno Toy Pudel iba vymámil finančnú hotovosť! ,,Na množiteľskú situáciu na Slovensku sme na tejto stránke už niekoľkokrát upozornili, no toto je naozaj už silná káva. Majitelia túžili po prvom psíkovi, no, žiaľ, naleteli podvodníčke. Mysleli si, že kúpili toy pudlíka farby apricot, pani im posielala fotky pudlíka, dohodli sa, že si pre neho prídu, vycestovali do Bratislavy a psíka si prevzali, zaplatili nemalé peniaze,” uvádza klinika na sociálnej sieti.

Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že prípad je celkom bežný tak, ako stovky iných nehumánnych predajov šteniat po celom svete, opak je pravdou. Vytriezvenie z celého ,,korektného” predaja prišlo už onedlho, keď si noví majitelia prečítali negatívne informácie o množiteľoch svojho psíka. V momente, kedy podrástol a rodinka ho chcela nechať ostrihať, prekvapení zistili, že ,,pudlík” nielenže nebol pudlíkom, dokonca mal prefarbenú srsť! ,,Nechceme ani pomyslieť, aké následky mohlo farbenie mať, a akú traumu si malý musel prežiť. Ľudia, nekupujte psíky od množiteľov, majú z toho čistý biznis, psíkovia častokrát žijú doslova v katastrofálnych podmienkach,” vyzýva klinika svojich sledovateľov na sociálnej sieti. V príspevku taktiež upozorňujú na praktiky, ktorých sa dopúšťajú snáď všetci množitelia! Šteniatka, ktoré sú pre nich len nástrojom na peniaze, pred predajom prvýkrát umyjú, odfotia na vankúšiku a ich matky, zväčša stroje na potomkov, po čase vyhodia na ulicu! ,,Šteniatka nie sú častokrát ani odčervené, vakcinované, prípadne pofidérne vakcinované, po čase začnú byť choré a tieto „pre vás na začiatku lacné šteniatka“ sa vám veľmi rýchlo predražia. Kupujte psíky s PP od serióznych chovateľov. Alebo si adoptujte psíka z útulku, je ich tam viac než dosť,” dodáva klinika.

Napriek zverejneniu varovného príspevku si majitelia úbohého psíka, samozrejme, nechali a svojou skúsenosťou chcú apelovať na potenciálnych klientov množiteľky, ktorá je pre zisk schopná zájsť za všetky medze!

Takto vyzerá rasa Toy Pudel v skutočnosti

,,Pudlík”, ktorý bol prefarbený množiteľkou!

Zdroj: Facebook/Veterinárna ambulancia Suli-Vet, Čadca