Slovensko momentálne žije hokejom a mnohí fanúšikovia dúfali, že sa náš národný tím stane súčasťou minimálne štvrťfinále. Bohužiaľ, dnes je už zrejmé, že sa tak nestane. Slováci chcú však využiť šancu posledného zápasu reprezentácie na uctenie si jedného z hráčov, ktorý už, žiaľ, nie je medzi nami.

Sociálnymi sieťami sa raketovou rýchlosťou začala šíriť verejná výzva, ktorá je zameraná na zápas Slovenska proti Dánom. Prosba sa týka zosnulého Paľa Demitru († 36), ktorý pred ôsmimi rokmi zomrel pri leteckom nešťastí. Slováci majú totiž možnosť uctiť si jeho pamiatku priamo v Steel Aréne.

Kompletné znenie výzvy

,,Tento rok uplynie osem rokov nielen od ostatných MS v ľadovom hokeji, ktoré sa konali na Slovensku, kde sa s reprezentačnou kariérou rozlúčil fenomenálny hokejista, úžasný človek a kapitán nášho reprezentačného mužstva z tohto svetového šampionátu Pavol Demitra, ale aj od jeho tragického úmrtia v septembri 2011. Demo odohral svoj posledný súťažný zápas v najcennejšom drese a, bohužiaľ, aj v živote práve proti Dánsku, a preto chcem poprosiť fanúšikov, ktorí budú v utorok 21. mája 2019 prítomní v Steel Aréne, aby v 38. minúte zápasu s Dánmi z plných pľúc skandovali jeho meno, aby si to aj komentátori v RTVS všimli a uvedomili. V sobotnom zápase proti Veľkej Británii totiž spontánnu iniciatívu divákov o poctu Demitrovi akosi vôbec nezaregistrovali. Dajme celému hokejovému svetu najavo, že sme Paliho mali radi a nezabudli na neho! Prosím, zdieľajte tento príspevok, nech sa dostane ku všetkým ľuďom, či už budú v košickej hale alebo hocikde inde na Slovensku pred televíznymi obrazovkami.” Práve tieto slová sa šíria sociálnou sieťou, pričom príspevok zdieľali stovky Slovákov.

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook