Slovenský hokejista, ktorý v minulosti hrával za Nitru, Slovan či Skalicu, prežíva v týchto dňoch najhoršie chvíle života. Musel totiž pochovať svoju milovanú manželku, ktorá prehrala boj so zákernou chorobu. Na dcérku Tamarku tak ostal celkom sám. 

Úspešný slovenský hokejista, ktorý si obliekal dresy Nitry, Slovana aj Skalice, sa vyspovedal zo svojich najhorších chvíľ v živote. Pred niekoľkými dňami totiž musel Miroslav Ďurák pochovať svoju milovanú manželku Danielu. 39-ročná žena prehrala boj s rakovinovým ochorením.

Zvládam to nesmierne ťažko. Najväčšiu oporu mám, pochopiteľne, v rodine. Rodičom, sestre, svokre i sesternici som za to mimoriadne vďačný. Pri živote ma drží najmä trojročná dcérka Tamia a myšlienky na nebohú Danku, ktorá by si priala, aby som ostal silný. No pravda je taká, že momentálne v sebe cítim obrovské prázdno a žijem iba pre malú. Pre nikoho iného,“ priznal so slzami v očiach pre Šport24.sk.

Svojej dcérke doposiaľ nedokázal povedať, že svoju mamu už nikdy neuvidí. Ďurák pritom sám v minulosti bojoval s rakovinou, no svoj boj zvládol a do poslednej chvíle veril, že rovnako šťastný koniec príde aj u jeho manželky. Po životnej strate, s ktorou sa len ťažko vyrovnáva, poďakoval primárovi chirurgického oddelenia v Topoľčanoch Dulebovi, ako aj doktorovi Juríkovi z Bratislavy, a v neposlednom rade svojmu kamarátovi a bývalému spoluhráčovi Tomášovi Chrenkovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sport24.pluska.sk │ Foto: FB/Jaromír Pytlík, Mirko Durak