Úvodný kvalifikačný zápas o postup na MS 2018 proti Anglicku sprevádzajú nielen očakávania a viera slovenských fanúšikov v dobrý výsledok, ale i protesty a výsmech. Lístky na zápas sú drahé, je ich málo a ešte aj z toho zväz ubral.

[sociallocker]Trnavský štadión s kapacitou približne dvadsaťtisíc miest na sedenie bude aj tentokrát dejiskom zápasu. Fanúšikovia, ktorí sú ochotní zaplatiť za zápas nemalé peniaze, ktoré sú pre mnohých podstatnou časťou ich skromnej (slovenskej) výplaty sa však ešte napokon nemusia na štadión ani dostať.

Dôvod? Desať percent lístkov je zväz povinný dať súperovi, to je v poriadku. No zväz dal tisíce lístkov sponzorom, čím sa počet lístkov v obehu zúžil na polovicu. To už samozrejme ovplyvní atmosféru na štadióne, veď väčšina týchto sponzorských lístkov sa dostane do rúk ľuďom, ktorí nemajú záujem priamo o futbal, len sa chcú “ukázať”, prípadne miesto sledovania zápasu si vybavujú svoje obchody.

A teraz prišla ďalšia rana, nevídaného charakteru. Na anglickú žiadosť uvoľnil náš futbalový zväz jeden zo sektorov anglickým médiám, ktoré si budú robiť vlastný prenos. Toto skutočne obdoby nemá. To je výsmech slovenského fanúšika, ktorý chce ísť na dobrý futbal napriek vysokým cenám a povzbudiť našich chlapcov.

Fanúšik reprezentácie – Michal – sa na FB stránke SFZ vyjadril jasne:

,,Kto toto vysvetlí slovenskému fanúšikovi??? Štadión v TT spĺňa všetky európske štandardy a dostal od UEFA 4 z 5 hviezdičiek, čo znamená, že sa v Trnave pokojne môže odohrať napríklad semifinále Ligy Majstrov, či finále Európskeho Superpohára. K 5 hviezdičke mu chýba len nepostačujúca kapacita. 

Pýtam sa kompetentných, PREČO na miestach pre fanúšika Slovenska sa stavia TV štúdio pre anglickú televíziu??? To sú vám prednejšie peniaze ako mať na tých miestach slovenského fanúšika??? 
Toto sa NIKDE vo svete nerobí, len na SLOVENSKU !!! KTO JE ZA TOTO ZODPOVEDNÝ??? 
O S T U D A a H A N B A !!!

P.S. Som zvedavý, či aj Slovenská televízia si obsadí jeden sektor vo Wembley a postaví si tam štúdio na úkor fanúšika Anglicka!!!”

Toto hovorí za všetko…

Zdroj: hetrik.sk | Foto: Facebook
[/sociallocker]