Slovenský futbal je v slzách potom, čo sa pred pár hodinami prevalila informácia, že nás vo veku 54 rokov navždy opustil známy futbalista a tréner. Smutnú správu potvrdil samotný futbalový klub…

V nedeľu nás navždy opustil bývalý futbalista a tréner klubu DAC Dunajská streda Stanislav Lieskovský († 54). Smutnú informáciu potvrdil aj samotný futbalový klub, ktorý na svojom Facebooku so smútkom v srdci pridal aj slová “Stano, odpočívaj v pokoji”.

Lieskovský pôsobil ako futbalista najprv v Považskej Bystrici, neskôr v Sparte Praha a počas štyroch rokov získal dva majstrovské tituly a dvakrát vyhral Československý pohár. V Dunajskej Strede začal hrať v roku 1989, v ktorej pôsobil až do roku 1993. Okrem pôsobení v ďalších kluboch sa ale pravidelne vracal práve do Dunajskej Stredy ako tréner a okrem toho viedol mládežnícke kluby.

Osudnou sa mu mala stať cesta do Konga, kam odišiel Lieskovský trénovať. V hlavnom meste Kinshasa mal na jeseň tohto roka dostať angažmán v miestnej druhej najvyššej súťaži, no práve tu sa mal nakaziť maláriou. Zákerná choroba mu spôsobila podľa informácii klubu zlyhanie organizmu a smrť. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: fdac.sk | Foto: Facebook