Známy slovenský herec a humorista, ktorý je súčasťou domácej umeleckej scény od 60. rokov minulého storočia, prežíva najťažšie chvíle svojho života. Oldo Hlaváček (87) totiž prišiel o milovanú manželku Boženku (+83), ktorá skonala v dôsledku zdravotných problémov.

Jeden z najvýraznejších predstaviteľov domácej kinematografie bol so svojou manželkou viac ako 60 rokov, pričom ju považoval za poklad. Ako uviedol ešte pred rokmi, Boženka bola mimoriadne pracovitou ženou, ktorá sa vzorne starala nielen o svojho partnera a rodinu, ale aj celkovú domácnosť. Herec mal potvrdiť, že jeho polovička zomrela ešte začiatkom decembra v ústave pre seniorov, kam ju museli dočasne umiestniť pre zdravotné problémy, v dôsledku čoho je v dezolátnom stave.

“Nie som ani schopný uvažovať. Som úplne vedľa. Nedá sa to ani opísať. Ani neviem, čo je dnes za deň. Zomrela ešte minulý rok. Nie som schopný už ani odpovedať. Neviem, kde som, neviem, čo a kde robím. Premýšľam, či vôbec pôjdem jesť. Horko-ťažko som včera išiel do takého pohostinstva, čo tu mám pri dome. Chcel som si dať niečo na večeru a dal som si kávu. Nič mi totiž nechutí,” povedal pre portál Pluska.sk Oldo.

Ako zároveň priznáva, napriek tomu, že má dve deti a vnúčatá, pozrieť ho chodieva len syn Ivan, ktorý pracuje v televízii, nakoľko druhý žije v zahraničí. “Vnúčatá, aby ma prišli len tak pozrieť, to tu dlho nebolo. To už dnes deti nevedia. Všetci sa boja, takže nikto ku mne nechodí. Ja som aj rád, lebo sa bojím, aby ma nenakazili, ale telefonujeme si,” dodal zdrvený herec, ktorý tak momentálne žije sám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Pluska.sk | Video: YT/TA3