Slovenský hokej smúti po zarmucujúcej správe. Do športového neba navždy odišiel niekdajší obranca a tréner, ktorý priviedol viacero tímov k veľkým úspechom. Správu o odchode 77-ročného športovca potvrdil HK Poprad.

Slovenský hokej sa zahalil do smútku po zdrvujúcej správe. Vo veku 77 rokov nás navždy opustil bývalý obranca a tréner Milan Skokan, ktorý okrem skvelej kariéry veľa urobil i pre budúcich nádejných hokejistov. Správu potvrdil aj samotný klub HK Poprad.

Hokejista strávil celú svoju aktívnu kariéru v drese Popradu okrem obdobia, kedy sa zúčastnil povinnej vojenskej služby. Po jej ukončení sa však neprestal venovať milovanému športu a prešiel do pozície trénera. Mladé talenty vychovával opäť v Poprade, no neskôr pôsobil aj v Poľsku, Michalovciach, Martine, Prešove, Spišskej Novej Vsi či Liptovskom Mikuláši.

Ako tréner sa zaslúžil o veľké úspechy svojich klubov. Najprv priviedol k víťazstvu ŠKP PS Poprad, o čosi neskôr presedlal aj na ženské hokejové talenty. Popradské hokejistky, ktoré trénoval od roku 2013, vyhrali viacero titulov majsteriek Slovenska. Počas uplynulej sezóny sa mu dostalo pocty byť členom klubu legiend osobností popradského hokeja. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hkpoprad.sk │ Foto: Facebook/KH Poprad, YouTube/Poprad 24