Široká verejnosť zostala šokovaná z náhlej smrti slovenského kňaza, ktorý sa rozhodol dobrovoľne odísť z tohto sveta. Spravil to aj napriek tomu, že jeho viera odmieta samovraždu a nabáda človeka, aby znášal utrpenie, ktoré mu prišlo do života.

Kňaz Marian Babjak odišiel zo Slovenska v roku 2016, pričom jeho posledným domovom sa stala diecéza v meste Youngstown v americkom štáte Ohio. Od minulého roka prišlo prvé obvinenie za nevhodné správanie sa k maloletým osobám, v dôsledku čoho bol postavený mimo službu.

Podľa nezávislého vyšetrovania sa malo ukázať, že sa ,,nedopustil se*uálneho zneužitia, ale porušil štandardy správania, ktoré kňazom predpisujú pravidlá diecézy“. Vzápätí však prišlo ďalšie obvinenie, a to priamo z našej krajiny, konkrétne cez centrum na pomoc obetiam, kde predtým duchovný pôsobil.

Babjak bol o týchto udalostiach informovaný koncom septembra a o tri dni neskôr spáchal samovraždu v texaskom Hustone, kde vyhľadal terapeutickú pomoc v liečebnom centre. Predstaviteľ diecézy v Youngstowne reverend David J. Bonnar vyjadril sústrasť pozostalým, a zároveň podporil obete, ktoré kňaza obvinili z nevhodného správania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: wfmj.com  |  Foto: FB/Christ Our Savior Parish, Struthers Ohio, Pixabay