Politika Slovenský lekár († 48) podľahol koronavírusu: Matovič neskrýva slzy!

Slovenský lekár († 48) podľahol koronavírusu: Matovič neskrýva slzy!

V pondelok v noci zarmútila celé Slovensko mimoriadne smutná správa. Premiér Igor Matovič informoval vo večerných hodinách širokú verejnosť o úmrtí 48-ročného lekára Rastislava M., ktorý skonal v dôsledku pandemického ochorenia koronavírus.

V uplynulých hodinách otriaslo celým Slovenskom úmrtie 48-ročného lekára Rastislava M., ktorého pacienti poznali ako skromného, vľúdneho a obľúbeného obvodného doktora. Ako na sociálnej sieti uviedol Odbor zdravotníctva ŽSR, zosnulý zdravotník pomohol tomu, kto potreboval, pričom nikdy neodmietol a urobil vždy to, čo mal.

Na smrť uznávaného lekára upozornil aj premiér Igor Matovič, ktorý nad jeho stratou neskrýval zármutok. „Dobrý človek a statočný 48-ročný lekár z Oravy dnes po ťažkom boji o život zomrel na Covid-19. Odpočívajte v pokoji, pane a veľká vďaka Vám. Idem v aute domov a plačem. Nie, nie, nie. Nechcem, aby nám zomierali zdravotné sestry a lekári len preto, lebo pre niekoho je právo cudzích ľudí na ochranu zdravia a života nepodstatná hodnota.

Nie, nie, nie. Právo kohokoľvek z nás ísť na štadión či do reštaurácie v takto vážnej epidemiologickej situácii nestojí nad právom nevinných a zodpovedných ľudí na ochranu ich zdravia. Prosím, buďme ľuďmi. Ľuďmi, ktorí blížnych aj vzdialených milujú rovnako ako seba samých. Ľuďmi, ktorí zdravie a život aj cudzích ľudí povýšia nad akékoľvek vlastné pôžitky,“ napísal premiér so značným zúfalstvom v slovách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovič, Odbor zdravotníctva ŽSR

Exit mobile version