Udalosti Slovenský lekár má plné zuby sťažností: Pacientom posiela TVRDÝ odkaz!

Slovenský lekár má plné zuby sťažností: Pacientom posiela TVRDÝ odkaz!

Anonymný slovenský lekár sa rozhodol verejne zareagovať na situáciu v zdravotníctve, kedy sa pacienti takmer denne sťažujú na prístup personálu či na odborné zlyhanie. V tvrdom odkaze, ktorý im posiela, nešetril vulgarizmami a expresívnymi vyjadreniami.

Sťažnosti pacientov na slovenské zdravotníctvo pribúdajú takmer denne a kým jedny nadávajú na prístup personálu, iní sa ohradzujú voči odborným zlyhaniam na operačnej sále. Nedávno sa navyše na internet dostala aj tabuľka platov slovenských lekárov, ktorá nahnevaným ľuďom ešte viac zdvihla tlak.

Na neustále negatívne reakcie pacientov sa rozhodol anonymne zareagovať istý lekár, ktorého slová zverejnila satirická stránka Zomri. Slovákom posiela tvrdý odkaz plný vulgarizmov, ktorým chce vysvetliť svoj uhol pohľadu: „Tie mediálne sra*ky, čo na nás idú posledné dni, už pomerne dosť ťažko znášam. Reálne ľutujem, že som pred mesiacom neodišiel robiť k súkromníkovi. Namiesto toho robím za 1 600 po 8 (24 h) nočných v čistom a spím, ako vôbec, na rozpadnutom 40-ročnom gauči. Je to dvojnásobok priemernej mzdy, ale za akú cenu. Operovať 2 – 12 zákrokov v službe priamo ohrozujúcich život pacienta. Sk**vená transfúzia krvi? Pacient na to vôbec neumrel, umrel po 6 týždňoch po, umrel by tak či tak, bol to alkáč v terminálnom zlyhaní obličiek a pečene, prišiel do nemocnice žltý.  Sk**vené koleno, čo si myslíte, že 75-ročný človek má artrózu na jednom kolene, a to druhé je absolútne zdravé? Mám pooperovaných 61 6-mesačných deciek, ktoré je*li matkám z rúk a mali život ohrozujúce krvácanie a ani jedna nepovedala ani ďakujem, keď som prišiel vybrať stehy. Začnem fakt písať knihu, jak je*ú ľudia na svoje zdravie a nemyslím také klišé ako fajčenie…,“ dodáva naštvaný lekár, ktorý by sa chcel vzdelávať, no za kurzy musí odvádzať 20 % daň (čo niekedy predstavuje tisíce eur), takže na podobné vzdelávanie môže zabudnúť.

Po jeho rozvášnenom statuse sa ale ozvali ľudia, ktorých jeho slová ako lekára veľmi pobúrili: „Čítať slová ako „bol to alkáč, aj tak by zomrel“ alebo „do roka by mu robili aj to druhé koleno“ od človeka, ktorý skladal Hippokratovu prísahu, je naozaj nemiestne,“ myslí si Ľudovít a za pravdu mu dáva aj Juraj: „Ako súhlasím s väčšinou, ale obhajovať, že je niekto nezodpovedný a za*ebe človeku zlú krv…. a že je iný lekár je*nutý a nevie si prečítať, ktoré koleno má operovať? Výhovorka, aj tak by šiel na druhú operáciu, je chu*ovina.“ Ostro zareagovala aj Eva, ktorá pracuje ako zdravotná sestra: „Je to práca, ktorú milujem a nedokázala by som robiť nič iné.. Neviem si predstaviť, že podám pacientovi inú krv ako potrebuje…. A ospravedlňovať to tým, že no a čo, však by aj tak umrel, lebo…. Tak to je z úst lekára dosť drsné a podla mňa nepochopiteľné…. Každý ľudský život je dôležitý a nemali by sme súdiť človeka, keď ho vôbec nepoznáme…,“ odkazuje.

Zdroj │ Foto: Facebook/Zomri, Depositphotos, Pexels

Exit mobile version