Koronavírus sa na Slovensku začína vymykať kontrole, pričom denne pribúdajú stovky nových nakazených pacientov. Kým vláda chaoticky prináša nové nariadenia a žiada ľudí, aby dodržiavali minimálne základné ochranné opatrenia, niektorí sa ich snažia bojkotovať a protestujú nielen proti očkovaniu, ale aj dnes už štandardnému noseniu rúšok.

Slovenský lekár Vladimír Popelka pracuje vo svojej profesii päť rokov a nikdy mu zo svojej pozície nenapadlo vyjadrovať sa ku kontroverznej téme koronavírusu. Ako tvrdí, nie je totiž žiaden epidemiológ ani virológ, a taktiež mu nikdy nezomrel pacient, prípadne nemusel vypisovať úmrtný list. „Tých, čo boli na rázcestí života, sa mi podarilo zresuscitovat alebo prinavrátiť k životu. Možno som mal šťastie, možno sa mi podarilo vždy zachovať chladnú hlavu alebo som mal šťastie na obetavý personál a šikovných kolegov okolo mňa. (Za čo im patrične ďakujem) V poslednej dobe je tomu však inak,“ prezradil doktor na sociálnej sieti.

Ako priznal, pandémia Covid-19 všetko zmenila a väčšina pacientov, ktorých operuje, neskôr skoná na pľúcne ochorenie na oddeleniach, urgetných príjmoch či doma, pričom výnimkou nie je ani zdravotnícky personál. „Je mi vrcholne trápne a hanbím sa, keď vidím protestujúcich, ktorí protestujú proti noseniu rúšok, proti vakcinácií na Covid-19 a proti protipandemickým opatreniam,“ vyjadruje svoje rozhorčenie a navrhuje novelizáciu trestného zákona.

„A to tým spôsobom, že by sa de lege ferenda rozšíril okruh trestných činov, za ktoré možno uložiť ako alternatívny trest k trestu odňatia slobody, trest povinnej práce – zákon 300/2005 §32. Okamžite ho schváliť a implementovať protestujúcich ľudí do nemocnic, aby si trest povinnej práce odbili pri lôžkach pacientov s Covid-19 a na vlastné oči videli, čo táto pandémia spôsobuje a aký ma na nás ako na ľudstvo dopad. Pre mňa ako lekára je to jediné možné riešenie,“ hľadá riešenie lekár aj v takejto forme. Čo si o jeho názore myslíte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/V.P.