Slovenský lekár tragicky zahynul: Desivé slová svedkov!

Dátum:

Pred pár dňami došlo k tragickej udalosti pod Popradským plesom, pričom sa mužovi snažili poskytnúť prvú pomoc svedkovia. Aj napriek rýchlemu príchodu záchranárov sa uznávaného lekára nepodarilo zachrániť, keďže utrpel fatálne zranenia.

Horská záchranná služba na sociálnej sieti informovala o tragickej smrti 68-ročného cyklistu, ktorý sa v osudný deň vybral na Popradské pleso. Cestou späť však pri Štrbskom plese počas jazdy náhle zabrzdil, v dôsledku čoho preletel cez riadidlá a vážne si poranil chrbticu i hlavu.

Na príspevok zareagovali aj samotní svedkovia, ktorí išli lekárovi okamžite na pomoc. Práve Jana volala záchranárov a navigovala ich na miesto nehody. Podľa jej slov muž veľmi krvácal z hlavy a ďalší z prítomných ľudí musel zahájiť resuscitáciu. Následne sa objavili zdravotní i horskí záchranári, ktorí pokračovali v masáži srdca, pričom bola úspešná.

Gastroenterológ Ivan Bunganič, ktorý je známy predovšetkým v Prešovskom kraji, bol po stabilizovaní napokon prevezený do nemocnice, kde na druhý deň podľahol zraneniam. O detailoch smrteľnej nehody prehovoril aj ďalší svedok Stanislav. ,,Mal viditeľnú preliačinu zlomeniny lebky na čele, rozbitú tvár. Nebol to pekný pohľad. Krvavá stopa po ceste na 3 metroch, počas resuscitácie nabehol po adrenalíne, no má pred sebou ešte dlhý boj,“ napísal na sociálnej sieti netušiac, že obľúbený doktor je už po smrti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Horská záchranná služba  |  Foto: FB/Horská záchranná služba, researchgate.net

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...