Člen koaličnej strany OĽaNO pred pár dňami dostal počas rokovania parlamentu hrozivú správu od manželky. Bol vystrašený, keď si uvedomil, k akej tragédií mohlo veľmi ľahko dôjsť. Našťastie, jeho dcéra mala obrovské šťastie.

Marek Šefčík bol pred pár dňami na rokovaní parlamentu, keď ho kontaktovala jeho vystrašená manželka. Dôvodom bola ich 12-ročná dcérka Lianka, ktorá mohla veľmi ľahko skončiť pod kolesami auta. Školáčka sa totiž vybrala do obchodu, pričom rovnakou trasou išiel aj vodič pod vplyvom alkoholu.

Poslanec opísal desivé momenty, ktoré potvrdili aj fotografie z miesta nehody. ,,Šiel úplne mimo cesty, nezastavil hneď, odsekával značky a kus betónu, v ktorom bola ukotvená jedna z nich- sa moja dcérka nestihla vyhnúť. Som rád, že nemá dolámané nohy. Som rád, že ju nezrazil,“ napísal politik na sociálnej sieti.

31-ročný vodič napokon nafúkal 2,69 promile, pričom mu hrozí rok za mrežami. Šefčík jeho bezohľadné konanie tvrdo odsúdil, no zároveň je vďačný, že Lianka má iba malé zranenie na nohe. ,,Takíto magori, sadajúci si za volant, sú potenciálni vrahovia- nebezpeční pre seba, a predovšetkým pre svoje okolie. Rovnako, ako zbrojný pas, ani vodičák nepatrí do rúk nezodpovedným ľuďom. Stratené životy už potom nič a nikdy nevráti,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Poslanec Marek Šefčík  |  Foto: FB/Poslanec Marek Šefčík, Pixabay