Pre mnohých z nás je mimoriadne bolestivé vidieť milovaného človeka v situácii, kedy ho zrádza zdravie. O to viac sa mu snažíme pomôcť a byť oporou. To rozhodne platí aj v prípade obľúbeného speváka, ktorý má so svojou mamou veľmi blízky vzťah a túži jej dopriať všetko, čo jej spraví radosť.

Reč je o spevákovi Mirovi Jarošovi, ktorý sa snaží voľný čas tráviť so svojou mamou Štefániou a niekoľkokrát do roka si doprajú aj spoločnú dovolenku. Pred troma rokmi však zostal v šoku potom, čo jej bol diagnostikovaný karcinóm z Merkelových buniek. Ide o vzácnu, no agresívnu formu rakoviny.

Zo začiatku si dôchodkyňa nahmatala na krku hrčku, no napokon jej museli vyoperovať tri zhubné nádory. Následne podstúpila náročnú liečbu, ktorá jej úplne zničila zuby. Vtedy nad chorobou vyhrala a dnes sa môže pýšiť krásnym chrupom.

V posledných týždňoch však prišla smutná správa, keďže postaršej dáme sa rakovina vrátila. Tentokrát je oveľa silnejšia a na iných miestach. „Nie je to dobré… Ako by som to povedal… Mame sa ochorenie vrátilo. Metastázy sa jej rozšírili na takých častiach tela, z ktorých sa nedajú odstrániť. Objavili sa jej v bruchu a na hrudníku. Lekári ju už operovať nebudú,“ smutne povedal 45-ročný umelec pre Nový Čas.

Klasická liečba by v prípade Jarošovej mamy nefungovala, v dôsledku čoho jej bola nasadená imunoterapia. V týchto chvíľach je ešte priskoro na vynášanie záverov. ,,Mama však všetko zvláda. Nebýva unavená. Je silná. Celej rodine veľmi pomáha, že sa nevzdáva a chce bojovať ďalej,“ dodal bývalý superstarista.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Nový Čas  |  Foto: FB/Miro Jaroš, TV Markíza