Slovenský šport prijal ďalšiu veľmi smutnú správu. Vo veku 91 rokov nás navždy opustila známa osobnosť zo sveta atletiky, ktorá sprevádzala tento šport najprv súťažne, neskôr ako tréner či štartér. Práve ako štartér bol neoficiálne najstarším na svete. 

Svet atletiky je v smútku po správe, že Štefan Hrušovský zomrel vo veku 91 rokov. Atletický tréner, štartér, funkcionár a bývalý šprintér a diaľkar pritom ešte v roku 2019 odštartoval Medzinárodný maratón mieru v Košiciach. Hrušovský bol kedysi sám aktívnym bežcom a kariéru rozbehol ešte v roku 1948 na školských súťažiach.

Napokon sa mu podarilo v roku 1960 spolu s družstvom mužov prebojovať do 1. celoštátnej ligy Československa a v tom čase lámal aj svoje osobné rekordy. S aktívnym pretekaním skončil až ako 53-ročný, kedy presedlal na funkcionársku a rozhodcovskú činnosť. Napokon začal pôsobiť aj ako štartér, inštruktor, lektor a tréner. Pod jeho vedením sa vychovali ďalšie športové talenty, na ktoré si vždy rád zaspomínal. Aj hudobný svet zasiahla smrť hudobníka zo známej kapely.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: atletikakosice.skFoto: FB/Kosice Peace Marathon – Medzinárodný maratón mieru Košice