Udalosti Slovenský šport smúti: ZOMREL len 25-ročný obľúbený tréner!

Slovenský šport smúti: ZOMREL len 25-ročný obľúbený tréner!

Slovenský šport je v smútku. Na verejnosť sa dostala informácia o tom, že nás navždy opustil len 25-ročný mladý muž, ktorý bol obľúbeným trénerom. Matúš bol plný života a osudným sa mu stalo to, na čo sa najviac tešil.

Slovenský šport je v smútku potom, čo sa na verejnosť dostala tragická informácia. Navždy nás opustil len 25-ročný Matúš B., ktorý sa venoval trénerstvu. Chalan plný života a slovenský skialpinista si chcel splniť svoj životný sen a vybral sa s kamarátmi pokoriť Mont Blanc.

V piatok, 31. mája sa ale v masíve Nid d’Aigle zrútil vo výške asi 250 metrov a napriek rýchlemu zásahu leteckej záchrannej služby svoj boj o život prehral. Dvaja Česi, ktorí boli na výstupe spolu s Matúšom, sa zachránili vďaka tomu, že neboli pripútaní na rovnaké lano.

Všetci, ktorí Matúša poznali ako milého, nápomocného a usmievavého muža, teraz nedokážu tejto tragédii uveriť. Dojímavý odkaz mu posiela aj slovenský paralympijský reprezentant v boccii Samuel: „Matúš, navždy si ťa budem pamätať s týmto úsmevom na tvári. Tak veľmi si sa na ten výstup na Mont Blanc tešil, nikto nemohol tušiť, že sa ti stane osudným. Ďakujem ti za takmer 2 roky tréningov, z ktorých sa vytvorilo priateľstvo, na ktoré nikdy nezabudnem. Bol si úžasný tréner, priateľ i asistent. Budeš nám veľmi chýbať. Navždy ostaneš v našich srdciach! Všetci, ktorí ste poznali Matúša, venujte mu prosím tichú spomienku. Odpočívaj v pokoji kamarát,“ napísal krásne slová. Česť jeho pamiatke.

Matúš bol zanietený skialpinista a tréner
Výstup na vysnívaný Mont Blanc sa mu stal osudným
Dojímavé slová mu zanechal paralimpijský reprezenant, ktorého Matúš trénoval

Zdroj │ Foto: Facebook/ Matúš B., Samuel Andrejcik BC4

Exit mobile version