V sobotu (6. augusta) došlo v Bratislavskom kraji k tragickej nehode, pri ktorej zomrel 33-ročný športovec a známy tréner. Z výletu s kamarátmi na bicykloch sa tak už nevráti, pričom podľahol vážnym zraneniam priamo na mieste nehody. Jeho smrťou sa momentálne zaoberá polícia. 

Jindřich Tovaryš, známy ako “Jindro“, bol výborným atlétom a obľúbeným trénerom, pričom jeho klientmi boli viaceré známe osobnosti ako herec Krištof Králik či bývalá profesionálna tanečnica Ivana Gáborík. Nebolo žiadnym tajomstvom, že je veľkým športovým nadšencom, v dôsledku čoho sa dlhé roky venoval CrossFitu. Radosť mu však robila aj jazda na bicykli, ktorá sa mu napokon stala osudnou.

Počas uplynulého víkendu išiel so skupinou kamarátov na výlet smerom od Bieleho Kríža k rázcestiu pri potokoch Šenkársky a Pieskový v bratislavskej Rači. Ide o cestu, ktorú majú cyklisti veľmi radi, keďže na nej môžu dosiahnuť aj 60 kilometrov za hodinu. Podľa informácií polície 33-ročný muž zišiel pri jazde na bicykli z cesty a priamo narazil do stromu.

Pri nešťastí utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom. Privolaní zdravotníci mu už nedokázali pomôcť a muži zákona momentálne celý prípad vyšetrujú. ,,Jindro, náš tréner, kolega, priateľ a srdcom dobrý človek. Odišiel navždy a už ho nebudeme vidieť na tréningoch. Nebude nás baviť svojím dokonalým humorom. Bude trénovať anjelov tam hore, aby na nás dávali pozor…,“ uvádza sa na stránke telocvične, kde mladík pôsobil. Na jeho počesť sa konali dva tréningy, pričom mu posledné zbohom dali desiatky jeho zverencov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sport24.pluska.sk  |  Foto: FB/Falcon 1 CrossFit, IG/falcon1crossfit, Pixabay