Slovenský šport sa ponoril do smútku potom, čo sa verejnosť dozvedala o úmrtí mladého, len 29-ročného extraligového hokejbalistu Martina Strkáča. Rodák z Považskej Bystrice odhodlane bojoval s Hodgkinovým lymfómom, avšak svoj boj s chorobou napokon prehral.

Len pred okamihom sa verejnosť dozvedela smutnú správu, ktorá zarmútila nielen rodinu a spoluhráčov zosnulého Martina Strkáča, ale aj milovníkov športu. Extraligový hokejbalista vydýchol potom, ako svojej partnerke Andrei odoslal SMS správu, že spí a ozve sa jej neskôr. „Bol vždy ten najslušnejší chlapec. Vedel rozdávať úsmev aj lásku,“ uvádza zdrvená priateľka pre Čas.sk.

Ako svojho času pre denník uviedol samotný Martin, hrčke, ktorú si nahmatal pod kľúčnou kosťou, najskôr neprikladal žiadnu váhu, no napokon sa dozvedel o desivej diagnóze Hodgkinov lymfóm s metastázami.

Potom, čo za pomoci kamarátov vyskúšal biologickú liečbu, začal veriť v zázrak, no po náročnej operácii v dôsledku problémov s črevami napokon skonal. Martin bol uvedený do umelého spánku, z ktorého sa už neprebral, pričom mama Zuzana ho označila za najlepšieho syna, akého si mohla želať. Česť jeho pamiatke.

Martin na nemocničnom lôžku TU

Zdroj: cas.sk