Slovenský šport sa musí zmieriť s tým, že prišiel o ďalšiu veľkú osobnosť a úspešného reprezentanta našej krajiny v gymnastike. Na večný odpočinok odišiel v utorok v Prahe vo veku 86 rokov až 13-násobný majster ČSR a ČSSR. Po aktívnej športovej kariére sa venoval i trénerstvu.

Vo veku 86 rokov zomrel v Prahe rodák z východu Slovenska Pavel Gajdoš. Vrcholový gymnasta mal poslednýkrát vydýchnuť v utorok, pričom smutnú správu priniesla na sociálnej sieti oficiálna stránka obce Petrovce v okrese Vranov nad Topľou.

Za všetkých Petrovčanov vyjadrujem jeho rodine, jeho bratovi Antonovi a sestrám Gréte a Kláre, ÚPRIMNÚ SÚSTRASŤ. Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti, nech odpočíva v pokoji!“ odkázali.
Pavel Gajdoš si podľa slov Slovenskej gymnastickej federácie svoje prvé cvičebné náradie našiel už ako chlapec v podobe konárov na strome v Nižnej Jablonke. Naplno sa začal venovať gymnastike na gymnáziu v Michalovciach, pričom v roku 1953 získal titul majstra Slovenska v kategórii dorastenci. V Moskve získal v roku 1958 s družstvom bronzovú medailu a rovnaký kov si odniesol v roku 1962 aj z Prahy. Celkovo bol až 13-násobný majster ČSR a ČSSR a po skončení aktívnej kariéry pôsobil ako tréner v Dukla Praha. Slovensko zarmútil aj odchod slovenskej hereckej divy Maríny Kráľovičovej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Petrovce n/L – dejiny jednej dediny, sgf.skFoto: YT/SGF Slovenská Gymnastická Federácia