Zdravý životný štýl, to nie je len separovať odpad, nepoužívať plasty, stravovať sa podľa presne stanovených kalórii či dodržiavať pitný režim. Ak mienite patriť k tým, ktorí majú nielen zdravého ducha, ale aj telo, musíte sa občas ponaťahovať, prípadne si poriadne zacvičiť. A pozor, hlavne v rytme!

Hviezdy socializmu! Aj tak by sme mohli nazvať športovcov z obľúbenej televíznej relácie Cvičme v rytme, ktorá sa pravidelne objavovala na televíznych obrazovkách v podvečerných hodinách. 10 minút intenzívneho tanečného aerobiku si zamilovali tisíce divákov, pre ktorých ostal doslova legendárny popevok: „Ika-ika gymnastika z hlboka sa dobre dýcha, raz dva, raz dva, na ornici brazda.“

Cvičiaca družina dievčat v upnutých úboroch sa snažila zdvihnúť zo stoličiek nielen ženy, ale priliehavými outfitmi aj mnohých mužov. „Človek, ktorý chce byť zdravý a zdatný, mal by pre seba niečo urobiť. Cvičenie je fyzicky náročné, pričom odburáva únavu i zlepšuje náladu,“ povedala svojho času Eva Križková, autorka cvičebnej zostavy. Spomínate si na fitness 80. rokov aj vy?

Program, ktorý si získal masy, vyrábala hlavná redakcia telovýchovy a motorizmu v Bratislave v spolupráci s československým zväzom telesnej výchovy. Prijali by ste takúto dávku pohybu aj dnes? :)

Zdroj: YouTube