“Když vy přistavíte, tak my to poženeme o štok. Když vy břízolit, tak my kachličky a když vy inženýrku, tak my – to budete koukat!!!” kričala Helena Ružičková v nezabudnuteľnej trilógii Slunce, seno … A zdá sa, že domáce televízie idú presne v jej šľapajách.

Kým ešte prednedávnom dávali slovenské televízie prednosť zahraničným seriálom, dnes sa karta celkom obrátila. Domáca produkcia momentálne zaznamenáva svoju zlatú éru a kamery pod mimoriadnym náporom snáď ani nestíhajú vychladnúť. Súkromné stanice si totiž akoby strihli maratón a pretekajú sa v počte originálnych projektov. Okrem seriálov Susedia, Horná Dolná, Nový život či Hniezdo, je však na obrazovkách i zopár projektov, ktoré by si akoby z oka vypadli.

Všetko snáď odštartovalo vysielanie šou Česko Slovensko hľadá Superstar a Česko Slovensko má talent v totožnom čase v roku 2015, kedy sa pretlak domácich výnimočných ľudí takmer prekrýval. I keď si diváci na podobné hudobné či zábavné relácie v posledných rokoch akosi zvykli, všetko sa vyhrocuje v aktuálnych mesiacoch. Je síce fantastické, že sa konečne vo veľkom nakrúca aj na Slovensku, no rovnakých programov s tými istými hercami ako na kolotoči je už ako maku. Nemyslíte?

Oteckovia vs. Bola raz jedna škola

Keď televízia Markíza spustila v roku 2018 vysielanie svojho prvého denného seriálu Oteckovia, diváci všetkých vekových kategórii ostali doslova nadšení. Fantastické herecké obsadenie dopĺňal jednoduchý dej, ktorý je však čím ďalej, tým viac mnohokrát na hrane bizarnosti. Detskí herci a ich tatušovia si však získali svojich stálych fanúšikov, čím sa zrejme inšpirovala aj televízia JOJ. Už onedlho totiž nasadí do vysielania nový seriál Bola raz jedna škola, kde bude podobne ako v Oteckoch hlavným priestorom deja práve súkromná škola. Na rozdiel od markizáckeho projektu však nejde o denný formát, pričom sa na obrazovky dostane už 14. februára.

Susedské a rodinné prípady vs. Policajti v akcii

Štyri až päťkrát DENNE vysielaný skvost domácej zábavy pokrýva neštandardné množstvo času, a preto sa niet čo čudovať, že mladí diváci čoraz viac ignorujú televízne obrazovky a utiekajú sa k plateným službám či internetovému vysielaniu. Aj keď by sme sa mohli tváriť, že ide o rozdielne programy, koncept je v každom ohľade ten istý, pričom obsah… 🙂

Červené pásky vs. Jenny

Slovenskí diváci sa už pomaly tešili na nový projekt televízie JOJ s názvom Jenny, ktorý hovorí príbeh mladej teenagerky bojujúcej s rakovinou. Emóciami nabitý seriál je plný vážených mien domácej šoubiznisovej scény, avšak ako sa zdá, predsa len bude mať konkurenciu. Televízia Markíza totiž len pred okamihom zverejnila informáciu, že už onedlho sa po seriáli Sestričky dostane do vysielania novinka Červené pásky. Tá je taktiež o mladých pacientoch vo veku od 10 do 16 rokov, ktorí bojujú s vážnymi diagnózami v priestoroch nemocnice.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: joj.sk, markiza.sk, IG/oteckovia.markiza, YouTube