Martin Šmahel sa v posledných mesiacoch neobjavuje na televíznych obrazovkách, pričom nedávno prišiel aj o možnosť moderovať Farmu Xtra. I napriek tomu má na sociálnej sieti veľkú podporu zo strany fanúšikov, pred ktorými svoje úprimne názory rozhodne netají. Aj tentokrát sa rozhodol prehovoriť o probléme, ktorý ho zjavne trápi.

Martin Šmahel sa pred štyrmi rokmi stal zarytým vegánom, v dôsledku čoho prešiel iba na rastlinnú stravu. Od tohto momentu začal ľudí upozorňovať na nehumánne podmienky, v ktorých žijú milióny zvierat, pričom ich osud je jasný. Jeden z jeho príspevkov dokonca nahneval aj samotného hospodára Martina Bagara.

Najnovšie sa 39-ročný podnikateľ rozhodol upozorniť na výhody vegánstva zverejnením svojich kompletných krvných vyšetrení za posledné 3 roky. ,,…žiadne zápalové markery, zvýšený cholesterol ani iné “bežné“ odchýlky zdravia,“ pochválil sa moderátor na sociálnej sieti. Taktiež si zaumienil prehovoriť do duše všetkým milovníkom mäsa.

Tentokrát si však zvolil drsnejší slovník, ako je u neho obvyklé. ,,Aký máš ešte dôvod pokračovať v tom, čo robíš? Pohodlnosť? Lenivosť? Nedostatok vzdelania? Naivita? Slepá viera v zlepšenie bez zmeny? Nezáujem? Ignorancia? Ľahostajnosť? Závislosť na chuti? Alebo škodoradosť z toho, že na tvoj každodenný tanier sa musí denne niekto narodiť a zomrieť? Tvrdé slová? Pre nich je to tvrdšie, to mi ver!“ s hnevom napísal rodák z Galanty.

Šmahel sa ešte viac rozvášnil a v tvrdej kritike pokračoval: ,,Či pasívne čakáš na to, keď ich už nebudeme mať kde chovať a čím kŕmiť, lebo si celú zem zahltíme ich odpadom a pestovaním kŕmnych obilnín a konečne si ich nevinné duše oddýchnu od sebeckých tvorov, ktorých zaujíma len mastná huba a plný žalúdok? Pokojne diskutuj, je tu priestor,“ vyzval fanúšikov k debate.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/martinsmahel  |  Foto: FB/Martin Šmahel, IG/martinsmahel