Po údajnom kybernetickom útoku v parlamente, z ktorého sa napokon vykľulo malé pochybenie Róberta Haláka, sú poslanci v poriadnom sklze. V týchto dňoch majú na stole 70 zákonov, ktoré je nutné prerokovať. O to viac prekvapilo prítomných, keď sa zrazu objavil návrh, ktorý doteraz rozhodne nepatril medzi priority.

Poslanci musia urgentne riešiť 70 zákonov, ktoré už mali byť dávno súčasťou rokovania. Zle zapojený kábel poslanca Róberta Haláka však umožnil politikom dovolenku po dobu takmer dvoch týždňov. Počas rozpravy v parlamente však došlo k nečakanej udalosti, keďže poslanec Miloš Svrček na poslednú chvíľu pretlačil návrh na dočasné zníženie DPH na lanovky, vleky či aquaparky z 20 na 10 % od januára do konca apríla budúceho roka.

Je nutné pripomenúť, že návrh je z dielne Sme rodina, pričom nie je žiadnym tajomstvom, že Boris Kollár vlastní lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly. Niet sa čo diviť, že opoziční politici i podnikatelia zostali pobúrení. Práve členovia Kollárovho hnutia totiž zarazili rovnaký návrh pre gastronomické odvetvie, ktoré bolo najviac zasiahnuté pandémiou koronavírusu.

Richard Sulík i jeho kolegyňa Jana Bittó Cigániková svorne tvrdia, že je veľká škoda, že predseda parlamentu nevlastní reštaurácie alebo nemocnicu. Liberáli tak rozhodne nebudú súhlasiť s týmto návrhom, pričom celý proces považujú za hulvátsky. Hnev neskrýval ani známy podnikateľ, ktorý vlastní bratislavský podnik Bistro 24. „Keď takýto človek príde, budeme mať zhodou okolností rezervované všetky stoly alebo vypredané. Vždy. Navždy. A mala by to isté urobiť každá reštaurácia na Slovensku, kým sa to nezmení,“ napísal Jakub Ptačin na sociálnej sieti.

Šéf strany Sme rodina si je veľmi dobre vedomý kritiky zo strany kolegov i občanov. Tvrdenia, že ide o ,,strediská Borisa Kollára“, však odmieta. ,,Nebuďte ,,zakusnutí“ ako také psy. Nejde o mňa, ide o celý sektor,“ vyhlásil počas prestávky v parlamente. Nejde však o prvý prípad spojený s lyžiarskym strediskom politika. Počas pandémie koronavírusu otvoril brány návštevníkom, i keď konzílium odborníkov navrhlo sprísnenie opatrení a zatvorenie zimných prevádzok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, tvnoviny.sk  |  Foto: FB/PARK SNOW Donovaly, Boris Kollar