Pri pretrvávajúcej koaličnej kríze sa oči politikov i novinárov upierali na Borisa Kollára, od ktorého sa čakali vážne rozhodnutia. Predseda strany Sme rodina si však zachoval chladnú hlavu a ku koaličným partnerom sa vyjadril iba pred pár hodinami.

Poslanci zo strany Sme rodina včera (10. marca) rokovali v budove Národnej rady SR o koaličnej kríze. Po stretnutí zvolal Boris Kollár tlačovú konferenciu, kde oznámil, že si vládnutie stále predstavuje v štvorkoalícií. Sám si však uvedomuje, že hádky koaličných strán sú neprípustné.

Od strán Sas a Za ľudí došlo na požiadavku odvolať premiéra a ministra zdravotníctva, no vzápätí strana OĽaNO žiadala hlavu Richarda Sulíka. Predseda Sme rodina je však presvedčený, že odvolávanie v týchto chvíľach nič nevyrieši. ,,Hnutie Sme rodina neprichádza so žiadnymi požiadavkami na personálne zmeny. Nám ide len o pomoc ľuďom. Máme konkrétne požiadavky na koaličných partnerov, ktoré keď nebudú naplnené, tak sa zoberieme a z vlády odídeme,” oznámil Kollár.

Minister práce Milan Krajniak následne konkretizoval jednotlivé požiadavky pre koaličných partnerov. Ide o vyplatenie SOS dotácií, odklad úverov a splátok, odklad exekúcií, dofinancovanie gastra a cestovného ruchu, COVID balíček s 5 respirátormi pre každého občana zadarmo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Vyjadrenia Borisa Kollára

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Úrad vlády SR, Sme rodina  |  Video: Streamable.com