Strana Smer – SD si svoj názov držala celé roky nezmenený a logo rovnako prechádzalo až donedávna len jemnými premenami. Teraz sa však v boji o konzervatívneho voliča rozhodlo vedenie o výraznú zmenu, ktorú chce demonštrovať aj na prvý pohľad.

Robert Fico, ktorý opäť počastoval Máriu Kolíkovú urážkou, od odchodu Pellegriniho a ďalších členov zo strany Smer zdôrazňuje stále naliehavejšie, že kým oni sú sociálna a proslovensky orientovaná strana, Hlas je podľa expremiéra skôr probruselský a viac liberálny. Smer si pritom aj po založení strany Hlas s podobným názvom ten svoj ponechával a logo menil naposledy v roku 2019.

Teraz sa ale rozhodol opäť pre radikálnu zmenu a v logu síce ostane symbol ruže, no zmení sa štýl písma. Ešte väčšia zmena však podľa informácií portálu Aktuality prichádza v podobe nového názvu, foto >>> TU <<<. Smer si mal totiž požiadať na Úrade priemyselného vlastníctva o registráciu obrazovej ochrannej známky “Smer – slovenská sociálna demokracia”.

Na premenu vzhľadu zareagoval aj poslanec a člen predsedníctva Smeru Dušan Jarjabek, ktorý odmieta, že by za výmenou stála snaha odlíšiť sa od Hlasu. “Takýmto spôsobom sa chceme vyhraniť a jasne dať najavo, že všetko, čo je slovenské, je nám veľmi blízke. Aj toto je jeden z pilierov našej politiky, ktorú chceme robiť do budúcna,“ objasnil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Toto logo bude minulosťou

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: FB/SMER – SD