Opozičná strana Smer-SD sa rozhodla vrátiť úder, keďže konanie policajných zložiek na čele s dočasným prezidentom Štefanom Hamranom považuje za nezákonné. Jasnou reakciou na zásah polície tak bude trestné oznámenie.

Strana Smer-SD na čele s Robertom Ficom vyzvala občanov k smútočnému sprievodu, ktorý sa mal uskutočniť 16. decembra 2021 na Tyršovom nábreží v Bratislave. Ešte pred začiatkom akcie sa však objavili muži zákona a šéfa smerákov zadržali. Po hodine vypočúvania bol politik prepustený, no obvinený z podnecovania.

Expremiér 10. januára oznámil, že boli voči nemu zrušené obvinenia súvisiace s protestným sprievodom, keďže nedošlo k naplneniu objektívnej i subjektívnej stránky skutkovej podstaty prečinu podnecovania. K tejto téme bola zvolaná aj tlačová konferencia, pričom Robert Kaliňák oznámil, že na šéfa polície Štefana Hamrana podajú trestné oznámenie za zneužívanie právomocí verejného činiteľa.

Podľa slov bývalého ministra vnútra je evidentné, že Hamran porušuje ústavné práva. ,,Navyše to obhajuje spôsobom, ktorý presne vyvracia prokuratúra. Prokuratúra jasne konštatovala, že nie je možné obmedziť poslanca NR SR na slobode tým spôsobom, ako to Hamran urobil. Hamran to nariadil, Hamran okolo behal,” povedal Kaliňák, ktorý tvrdí, že bol v čase zadržania Fica na uvedenej policajnej stanici.

K slovu sa dostal aj Šéf strany Smer-SD, ktorý upozornil, že bol v posledných mesiacoch viackrát nezákonne obvinený. ,,Nepoznám krajinu v EÚ, kde by predseda opozičnej politickej strany, politik, za svoju politickú prácu bol v takom krátkom časovom období trikrát stíhaný a trikrát obvinený,” vyhlásil, v dôsledku čoho je presvedčený, že súčasná vláda využíva trestné právo na politický boj.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Smer-SD  |  Foto: FB/Smer-SD, Stefan Hamran, Polícia SR