Nízke platy sú na Slovensku jedným z najväčších pretrvávajúcich problémov. Začiatkom roka 2019 sa síce zdalo, že svitá na lepšie časy, keď sa minimálna mzda zdvihla na 520 € v hrubom. Mnohí pracujúci však prilepšenie o viac ako 27 eur považovali za hotový výsmech. Najsilnejšia politická strana Smer-SD sa tak opäť rozhodla nakloniť si svojich verných voličov.

Momentálne na Slovensku zarába minimálnu mzdu približne 150-tisíc zamestnancov. Od tohto roka sa im na výplatnej páske ukazuje suma 520 eur v hrubom. V praxi to však znamená, že pracujúci človek zarobí zhruba 430 €.

Politická strana Smer-SD sa však rozhodla prísť s odvážnym návrhom, keďže chce minimálnu mzdu zdvihnúť na 600 euro. V konečnom dôsledku by si tak zamestnanci prilepšili o necelých 80 eur. Dá sa iba špekulovať, či je za týmto návrhom iba snaha zdvihnúť preferencie kandidáta na prezidenta Maroša Šefčoviča, ktorý je zároveň nominantom koaličnej strany.

Je nutné tiež podotknúť, že parlamentné voľby sa veľmi rýchlo blížia a týmto spôsobom si chce Robert Fico ako predseda strany získať voličov opäť na svoju stranu. Slováci však rozhodne nie sú takí hlúpi, ako si niektorí politici môžu myslieť, keďže sa danému návrhu doslova vysmiali. Sú totiž presvedčení, že peniaze, ktoré získajú navyše, sa vrátia štátu formou odvodov či iných poplatkov.

Reakcie Slovákov

Zdroj: tvnoviny.sk, Facebook/Televízny Noviny TV Markíza  |  Foto: Facebook/Televízny Noviny TV, Markíza, Facebook/Robert Fico