Politika Smer-SD spúšťa petičnú akciu: Takto má znieť otázka pre občanov!

Smer-SD spúšťa petičnú akciu: Takto má znieť otázka pre občanov!

Nie je žiadnym tajomstvom, že opozičná strana Smer-SD je na čele odporu voči súčasnej koalícii, pričom sa všetkými spôsobmi snaží spôsobiť pád vlády. Aj napriek tomu, že sa už poslanci pokúsili využiť referendum, nepochodili u Ústavného súdu. Zdá sa, že sa len tak nedajú odbiť a skúsia to znova.

Strana Smer-SD v spolupráci s mimoparlamentnou stranou Hlas-SD zozbierali minulý rok 600-tisíc hlasov s cieľom zorganizovať referendum. Prezidentka sa napokon obrátila v tejto veci na Ústavný súd, ktorý 7. júla 2021 rozhodol, že stanovená otázka v referende nezodpovedá náležitostiam Ústavy SR, a teda je protiústavná.

Líder opozičnej strany pred pár hodinami zvolal tlačovú besedu, kde oznámil, že budú od dnešného dňa (10. júna) znova zbierať podpisy občanov. Cieľom je získať aspoň 350-tisíc hlasov v čo najkratšom čase a následne ich odovzdajú Zuzane Čaputovej, ktorá bude v určitých prípadoch nútená vyhlásiť referendum. V minulosti bola problémom otázka, ktorá bola stanovená v referende.

Zdá sa, že Robert Fico sa poučil a túto záležitosť konzultoval aj s právnikmi. ,,Prvá otázka, na ktorú budeme zbierať podpisy, znie: ,Súhlasíte s tým, že vláda SR má bezodkladne podať demisiu?‘,“ oznámil bývalý premiér. V prípade, ak Slováci odpovedia pozitívne, referendum má viesť k pádu vlády a zmene Ústavy SR. ,,V druhej otázke sa pýtame, že či ľudia súhlasia s tým, že predčasné skončenie volebného obdobia NR SR je možné uskutočniť referendom alebo uznesením NR SR,“ dodal Fico.

Smer-SD minulý rok vyzbieralo 600-tisíc hlasov

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/SMER-SD

Exit mobile version