Odídenci zo strany Smer, ktorí sa pridali ku krídlu Petra Pellegriniho, sa rozhodli podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Za všetko môžu nové informácie o kauze Govnet, v ktorej vzniklo podozrenie na odpočúvanie a sledovanie vládnej siete Govnet.

Niekoľkí odídenci zo strany Smer, ktorí prešli do novovznikajúcej strany Petra Pellegriniho, sa rozhodli podať trestné oznámenie. Richard Raši, Erik Tomáš a Matúš Šutaj-Eštok to dnes oznámili na tlačovej besede pred budovou Generálnej prokuratúry. Dôvodom ja kauza Govnet, v ktorej vznikli podozrenia z odpočúvania a sledovania vládnych mailov, ktoré sa mohli týkať prezidentskej kancelárie, ministerstiev, prokurátury aj súdu.

Do kauzy sa oprela najmä Veronika Remišová či Richard Sulík, ktorí na adresu Smerákov zverejnili poriadne ostré slová. K možnému odpočúvaniu sa vyjadril na súde aj Marian Kočner, ktorý tvrdí, že vie, kto sa do siete nabúral. Prokuratúra ani polícia sa k prípadu zatiaľ nevyjadruje so slovami, že momentálne stále prebieha vyšetrovanie. Bývalí Smeráci sa ale rozhodli poskytnúť verejnosti doterajšie zistenia.

Vládna sieť GOVNET je dennodenne vystavovaná kybernetickým útokom. Vicepremiérka v priamom prenose povie širokej verejnosti, že boli deinštalované určité zariadenia, ktoré túto sieť majú chrániť,“ uviedol Raši s tým, že práve takto mohla byť teoreticky ohrozená bezpečnosť. Tento krok Remišovej pritom označil za buď politickú zákernosť, zneužitie polície alebo jej absolútnu neschopnosť. Informácie o „skrinkách“ si mohla pritom podľa Rašiho overiť u piatich zdrojov, z ktorých jedným mal byť aj šéf bezpečnostnej rady Igor Matovič. Tomáš zas dodal, že zariadenia mali byť podľa jeho informácií inštalované kvôli bezpečnosti úplne legálnym spôsobom. Zo strany špeciálnej prokuratúry sa ale hovorí o opodstatnenej obave a preverení, je teda na mieste si počkať na závery vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Richard Raši │ Foto: Facebook/Veronika Remišová, TA3