Smerácky exšéf inšpekcie pozná TREST: Toto sa dialo na úrade!

Dátum:

Nominant strany Smer a exšéf inšpekcie Adrián Szabó sa postavil pred súd v Pezinku a v pondelok spoznal svoj trest. Počas úradovania mal brať úplatky za to, že vynášal mimoriadne citlivé informácie zo šetrenia závažných prípadov. 

Adrián Szabó bol dlhoročný policajt, ktorý sa ako nominant Smeru dostal v roku 2018 na post šéfa inšpekčného úradu ministerstva vnútra. Na súde v Pezinku priznal, že počas svojho trojročného pôsobenia bral úplatky vo forme financií a elektroniky, pričom jeho zástupcom bol Róbert Zaplatílek, ktorý má mať bližší vzťah s Dianou Santusovou. Jej skupina vystupuje voči vyšetrovateľom NAKA, ktorí sa nedávno dostali na slobodu.

Szabóov úrad mal prehliadať korupčný systém viacerých členov bezpečnostných zložiek, ktorý sa dostáva na povrch. Zároveň mal vynášať citlivé informácie Bernardovi Slobodníkovi, s ktorým sa mal stretávať v nákupnom centre. Podľa informácií denníka Sme sa mali informácie týkať razie v Technopole, vyšetrovania lustrácií Jána Kuciaka a novinárov, alebo aj podozrení z Threemy Mariana Kočnera.

Szabó sa s prokurátorom dohodol na trojročnom treste s podmienečným odkladom na päť rokov a peňažnom treste 25-tisíc eur. Odsúdený mal na súde hovoriť tichým hlasom a po vynesení rozsudku bez jediného slova odišiel a nereagoval na žiadne otázky novinárov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YT/SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...