Pred pár dňami sa známy slovenský herec Richard Stanke dostal do vážnych problémov, keď spôsobil autonehodu, pričom mal pozitívny výsledok na alkohol v krvi. Celú situáciu sa však umelec snažil vysvetliť, a zároveň sa verejne ospravedlnil. To však nestačilo poslancovi Tomášovi, ktorý na ňom nenechal nitku suchú.

Známy herec spôsobil pred pár dňami autonehodu, keď nabehol na kruhový objazd. Škoda bola vyčíslená na 6-tisíc eur, no, našťastie, sa nikomu nič vážne nestalo. Bolo však šokujúce, že Stanke nafúkal 0,75 promile. Po zverejnení kauzy sa k predmetnému vyjadril aj samotný Rišo, ktorý uviedol, že išlo o zostatkový alkohol z oslavy, na ktorej bol deň predtým.

Zlyhanie umelca však dalo príležitosť zareagovať aj poslancovi zo strany Smer-SD, Erikovi Tomášovi. ,,Každý takýto vodič si zaslúži opovrhnutie, lebo svojím nezodpovedným konaním ohrozuje zdravie a životy iných ľudí,“ napísal na sociálnej sieti. Tomášovi však hlavne prekáža, že Stanke neschytal zo strany verejnosti tak tvrdú kritiku, akú by dostali politici, ak by sa dostali do rovnakej situácie.

Vyjadrenie Erika Tomáša

,,”SLUŠNÝ” OBČAN STANKE OPITÝ HAVAROVAL. POČUJETE TO OHLUŠUJÚCE TICHO?Richard Stanke sa len nedávno pasoval do úlohy najslušnejšieho občana v našom vraj “mafiánskom” štáte. Na pódiách mítingov Za slušné Slovensko kričal najviac zo všetkých a za tento svoj herecký výkon síce nedostal sošku Oscara, ale zato štátne vyznamenanie od prezidenta Kisku. No a tento slušný a vážený občan Stanke si sadol opitý za volant auta a havaroval. Každý takýto vodič si zaslúži opovrhnutie, lebo svojím nezodpovedným konaním ohrozuje zdravie a životy iných ľudí. Čakal by som bombastické titulky a bičovanie Stankeho zo všetkých strán tak, ako je to bežné v prípade nás politikov, teda najmä politikov vládnej koalície. A čo sa deje? Nič. Mlčí “slušný” prezident Kiska, ktorý Stankeho vyznamenal. Mlčí iniciatíva Za slušné Slovensko. Mlčia herci, ktorí mali podobne, ako ich kolega Stanke, plné ústa slova slušnosť. A mlčia aj médiá (česť výnimkám), ktoré by nás trhali na kusy, keby niečo také urobíme. Počujete to ohlušujúce ticho? Lebo Stanke. Lebo on a jemu podobným je dovolené všetko. Lebo oni sú tí “slušní”…“

Zdroj: Facebook/Erik Tomáš  |  Foto: Facebook/Erik Tomáš, Facebook/Andrej Kiska, Facebook/Vízia 21