Včera na kúpalisku Vadaš v Štúrove zahynul len štvorročný chlapec. Už vieme, ako sa to všetko stalo.

Podľa prvých informácií malo prísť k utopeniu chlapca v bazéne. Teraz sa však k situácii vyjadril aj riaditeľ, a podľa neho sa všetko malo stať inak. Konateľ kúpaliska Vadaš Endre Hogenbuch tvrdí, že tragédia sa odohrala v bazéne Hviezda, keď sa 4-ročný chlapec hral so svojím otcom. Keď rodič zistil, že je dieťaťu zle, mal sa okamžite obrátiť na záchranára, ktorý bol pri bazéne.

[sociallocker]“Záchranár okamžite poskytol potrebné kroky prvej pomoci a zároveň zavolal rýchlu zdravotnú pomoc. Medzitým dieťa stratilo vedomie a záchranári okamžite začali s resuscitáciou. Kým sanitka dorazila o necelých 7 minút od privolania, už traja záchranári bojovali o chlapčekov život. Prichádzajúci lekári privolali aj vrtuľník, bohužiaľ ale život dieťaťu sa nepodarilo zachrániť,” objasnil priebeh udalosti riaditeľ kúpaliska.

Otec sa mal s dieťaťom hrať v tomto bazéne (Hviezda)

Doplnil, že týmto vyjadrením chcel predísť zbytočným špekuláciám o tom, čo sa v Štúrove malo stať. Dodal, že plavčíci aj záchranári urobili všetko pre chlapcovu záchranu. Rodine vyjadril úprimnú sústrasť.

Chlapcovi malo prísť zle po tom, ako sa hral s otcom v bazéne. Otec ho mal viackrát hádzať do vody, ako to bežne rodičia na kúpaliskách robia. Dieťa sa asi viackrát aj ponorilo a napilo sa vody. V určitom čase povedal otcovi, že sa necíti dobre, informovali tvnoviny.sk. 

Zdroj: Facebook, tvnoviny.sk | Foto: Facebook[/sociallocker]