V týchto dňoch si pripomíname 35. výročie smrti slávneho slovenského herca, ktorého kariéra bola na vrchole. Fanúšikovia milovali jeho divadelné hry ale aj filmy. Pre verejnosť bola jeho smrť šokujúca. Detaily osudného dňa sú stále neznáme, no jedno je isté, jeho smrť bola strašidelná a dobrovoľná.

Ivan Mistrík († 46) patril k ľuďom, ktorí sa narodili pre javisko. Objavil sa v Slovenskom národnom divadle, seriáloch či filmoch. Dodnes sú známe filmy Mŕtvi mohykáni či Orlie pierko. A zatiaľ čo jeho herecká kariéra rástla, v súkromnom živote zažíval prevrat.

Po smrti jeho prvej manželky Heleny sa zamiloval do speváčky Mariky Klesniakovej, ktorá bola od Mistríka o sedemnásť rokov mladšia. Po tom ako sa pár zosobášil, herec trpel chorobnou žiarlivosťou, ktorú rád zapíjal alkoholom. Práve mladá manželka mala byť dôvodom, prečo sa rozhodol ukončiť svoj život.

Tragický večer si bude dokonca života pamätať jeho kolega Ivan Palúch, ktorý ho našiel mŕtveho. Našiel som ho na váľande, ležal na chrbte a medzi kolenami mal guľovnicu. Pol hlavy mal preč,“ uviedol Palúch pre plusku.sk, ktorý na hrôzostrašný obraz nikdy nezabudne.

Vzťah s Marikou ho dohnal k samovražde

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: facebook.com, pixabay.com