Cez víkend obletela Slovensko smutná správa o úmrtí troch mladých gymnazistov, ktorí tragicky zahynuli počas nerozvážnej jazdy na džípe. Šofér Slavomír (18), ktorého už prepustili z nemocnice, čelí vážnym obvineniam.

V sobotu 1.apríla 2017 došlo krátko po polnoci k tragickej dopravnej nehode v chatovej oblasti Lúčka – Potoky (okres Sabinov). Deväť študentov vo veku od 17-19 rokov sa vybralo na jazdu džípom s otvorenou strechou. Auto sa však na lesnej ceste prevrátilo, pričom zomreli traja mladí ľudia a ďalších šesť sa zranilo.

Na mieste nehody boli tri dievčatá a šesť chlapcov. Dvaja študenti Daniel (†17) a Ján (†18) boli na mieste mŕtvi. Luciu (†17) sa najprv záchranárom podarilo oživiť, no po príchode do nemocnice podľahla zraneniam hlavy.

Podľa dostupných informácií mali gymnazisti z Lipian oslavovať na neďalekej chate narodeniny vodiča a jeho priateľky. Šoférovi Slavomírovi namerali dychovou skúškou 0,42 promile alkoholu.

Padajú tvrdé obvinenia!

Mladého šoféra v nedeľu prepustili z nemocnice, ihneď na to ho prevzal vyšetrovateľ a posadil do cely predbežného zadržania. Zároveň ho obvinil zo zločinu usmrtenia a ublíženia na zdraví. O jeho vine a vzatí do väzby rozhodne súd po dôkladnom prešetrení prípadu.

Smrť gymnazistov pri jazde džípom.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Facebook