Česká republika je ponorená do smútku. Po dlhom boji so zápaľom pľúc chorobe podľahla Jana Štěpánková (†84), obľúbená herečka, ktorá sa vo svojej karirére objavila v desiatkach filmov či divadelných úloh.

Jana Štěpánková, ktorá dlhší čas bojovala so zápaľom pľúc, verila, že do sviatkov vyzdravie a strávi ich po boku svojho syna Jana (55). Podľa informácii portálu Blesk.cz však mala herečka skonať ešte uplynulý utorok v nemocnici na pražských Vinohradoch.

“Horúčky nemám, ale mám k tomu zápalu ušte pľúcnu embóliu a je mi naozaj mizerne. Neviem vôbec, či to so mnou bude ešte niekedy v poriadku,” povedala pred časom obľúbená herečka, ktorá verila, že sviatky prežije v kruhu rodiny. “Budú ma obskakovať, starať sa o mňa a ja nebudem robiť vôbec nič. A tiež že ešte nemôžem nič robiť. Som ešte príliš slabá, hovorili lekári,” dodala pred pár dňami umelkyňa, ktorá navždy odišla do hereckého neba.

Štěpánkovej, ktorá sa objavila v desiatkach rôznych hereckých úloh, sa mala stať osudnou krvná zrazenina. Česť jej pamiatke.

Zdroj: Blesk.cz, ahaonline.cz | Foto: YouTube