Fanúšikov obľúbeného amerického folkového speváka a skladateľa zarmútila smutná správa. Umelec totiž počas svojho posledného vystúpenia na Floride umrel vo veku 71 rokov priamo na pódiu.

Hudobný svet prišiel o ďalšieho speváka, ktorý ľuďom rozdával radosť. 71-ročný interpret a skladateľ žánru folk David Olney umrel, bohužiaľ, priamo na pódiu. Spevák vystupoval na festivale na Floride, keď ho mal podľa informácií CNN postihnúť s veľkou pravdepodobnosťou srdcový infarkt. David Olney, ktorý zložil hudbu Linde Ronstadt, či Stevovi Youngovi, v sobotu spieval pieseň, keď zhruba v polovici odrazu prestal a ospravedlnil sa fanúšikom so slovami “Prepáčte”. Najprv sa zdalo, že si len potrebuje dopriať pauzu, keďže naďalej sedel na mieste s gitarou v ruke.

Napokon však zavrel oči a jeho posledné vystúpenie popísal jeho kolega Scott Miller: “Nikdy nevypustil gitaru zo svojich rúk. Bolo to jednoduché a jemné, ako bol aj on.” Krásne slová mu venoval aj Amy Rigby, ktorý s Olneyom vystupoval na pódiu: “Bol veľmi pokojný, sedel vzpriamene s gitarou v ruke, so štýlovým klobúkom na hlave a v nádhernej semišovej bunde…Na prvý pohľad sa zdalo, že si len potreboval oddýchnuť. Všetci sme minulú noc stratili niekoho dôležitého. Amerického pioniera,” dodal.

Spevák vydal počas svojej kariéry 20 sólových albumov. Organizátor festivalu Russell Carter mu rovnako venoval na sociálnej sieti dojímavé slová: “David bol milovaný a vysoko rešpektovaný všetkými, ktorí ho poznali vrátane kolegov a zástupov fanúšikov.” David za sebou zanechal manželku a dve deti. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: edition.cnn.com │ Foto: Twitter, YouTube/thirdshf, RinyVek