Neskutočné! Situácia v zdravotníctve sa zhoršuje každým dňom nielen na Slovensku, ale aj v susednom Poľsku. V najnovšom prípade však zlyhali predovšetkým bezcitní zdravotníci, ktorí nechali trpiaceho muža pomaly umierať v čakárni.

Na správanie nemocničného personálu doplatil 39-ročný Krzysztof. O celom incidente prehovorila na sociálnej sieti švagriná zosnulého, Anna. Poliakovi zo začiatku silno opuchla noha, ktorá začala postupne naberať fialovú farbu. Lekár rodine odporučil, aby okamžite navštívili pohotovosť.

Vystrašený brat naložil Krzysztofa do auta a v nemocnici boli o 10.20 hod. Lekári však pacienta uzemnili s tým, že určite nie je urgentný pacient, aj keď hrozivo vyzerajúca noha naznačovala, že môže ísť o embóliu. Tá môže spôsobiť problémy vyúsťujúce do amputácie zasiahnutej končatiny, ba dokonca smrť. Krzysztofov zdravotný stav sa začal okamžite rapídne zhoršovať, pričom mu začali z nohy vytekať tekutiny zmiešané s krvou. Anna zverejnila aj fotografiu kaluže, ktorá sa vytvárala pod mužom.

O niekoľko hodín sa stav Poliaka, ktorý prišiel na pohotovosť po svojich, aj keď krívajúc, natoľko zhoršil, že prestal hovoriť a iba mrmlal. Nebol schopný sa postaviť. Až po dlhých siedmych hodinách čakania pripojili pacienta na monitor tlaku, ktorý ukazoval 66/46 (kolapsový stav). Následne začal Krzysztof vracať a stratil vedomie.

Zdravotnej starostlivosti sa tak dočkal až po 19-tej hodine, keď skolaboval a niekoľkokrát ho museli oživovať. Po dvoch hodinách sa lekári rozhodli, že bude najlepšie previezť pacienta do inej nemocnice, no už bolo neskoro. Trpiaci muž nakoniec zomrel na pohotovosti. Podľa poľského portálu onet.pl sa celou záležitosťou zaoberá už polícia, pričom nemocnica, na ktorú bola podaná sťažnosť, odmieta zverejniť akékoľvek stanovisko a bráni sa vyjadrením, že prebieha vyšetrovanie.

Záber z nemocnice si môžete pozrieť —TU—!

Zdroj: onet.pl  |  Foto: Facebook/Anna S., Pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.