Hudobný svet utrpel veľkú stratu, keď náhle a zatiaľ za záhadných okolností opustila tento svet írska speváčka Dolores O’Riordan z legendárnej skupiny Cranberries. Prišlo to veľmi nečakane a o to viac jej smrť zasiahla.

Nie je žiadnym tajomstvom, že štyridsaťšesťročná speváčka roky bojovala so svojimi démonmi. Ako dieťa bola vystavená se*uálnemu zneužívaniu a to sa na nej podpísalo. Trpela ťažkými depresiami a v minulosti si prešla aj peklom anorexie. Minulý rok musela skupina Cranberries pre jej pretrvávajúce problémy s chrbticou skrátiť svetové turné. No podľa priateľov a rodiny bola v poslednej dobe plná života a nespozorovali na nej žiadne príznaky bipolárnej poruchy.

Smrť zastihla Dolores v Londýne, kde sa zdržala aby nahrala vokály pre cover verziu hitu Zombie od Cranberries, pre losangelskú kapelu Bad Wolves. Ešte večer pred tým, ako ju objavili v hotelovej izbe mŕtvu, stihla zavolať Danovi Waiteovi z hudobného vydavateľstva Eleven Seven a nechala mu hlasový odkaz, s tým že sa teší na nahrávanie.,, Znela plná života, žartovala a bola celá rada, že ho s jeho manželkou budúci týždeň navštívi!” uviedol pre portál dailymail.com.

Speváčka šokovala svojim vyhasením počas jedného rozhovoru, ktorý sa uskutočnil ešte v roku 2014 keď prezradila, že si myslí, že nebude žiť dlho a bude vôbec rada, ak sa dožije 50-ky. Dnes však majú jej slová už celkom iný význam.

Britská polícia nepovažuje smrť Dolores O’Riordan za podozrivú, hoci ju najprv označila za “nevyjasnenú”. No v utorok už oznámila, že nič podozrivé neobjavila. Prípad teraz prevzal koroner s cieľom určiť príčinu smrti.

Zdroj: dailymail.com, mirror.co.uk | Foto: twitter, facebook|  Video: youtube