Obľúbený škótsky spevák Darius Campbell Danesh opustil tento svet ešte v auguste za záhadných okolností. 41-ročná hviezda speváckej súťaže Pop Idol bola objavená vo svojom byte v americkom Rochestri bez známok života. Teraz je známa presná príčina tragédie.

Darius Campbell Danesh zomrel za neobjasnených okolností ešte v auguste, keď táto informácia zarmútila jeho rodinu, no aj blízkych a fanúšikov. 41-ročný škótsky spevák zažiaril počas súťaže Pop Idol a jeho hity ako Colourblind a ďalšie sa dostávali do britskej Top 10. Hviezdil tiež na londýnskom West End v muzikáloch ako Guys and Dolls, Chicago alebo Funny Girl.

Speváka objavila polícia bez známok života v jeho byte v americkom Rochestri. Úrady po výsledkoch pitvy poznajú príčinu jeho úmrtia, ktorá je poriadne nečakaná. Za smrťou Danesha stojí zastavenie dýchania spôsobené vdýchnutím chlóretánu, ku ktorému malo dôjsť náhodne počas experimentovania.

Ako uvádza Popculture, látka spomaľuje reakcie nervovej sústavy a zmierňuje bolesť. Spevák pritom trpel od roku 2010 po autonehode chronickou bolesťou krku. Užitím látky doma, kde bol v tom čase sám, si mal spôsobiť udusenie. Danesh bol v minulosti ženatý s herečkou Natashou Henstridge, s ktorou sa po dvoch rokoch rozviedli.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: popculture.com │ Foto: Twitter, YouTube