Z českého šoubiznisu dorazila ďalšia smutná správa. Po známom hercovi z legendárneho filmu Pelíšky odišiel na večný odpočinok aj 69-ročný herec, ktorý si okrem množstva iných postáv zahral aj vo Fontáne pre Zuzanu 2. V byte ho našiel bez známok života dobrý kamarát.

Len pred pár hodinami zasiahla českú kinematografiu smutná správa o úmrtí Miroslava Kamana, ktorý si zahral aj v kultovom filme Pelíšky, a už je tu ďalšia tragická novina. Do hereckého neba odišiel krátko pred oslavou 70. narodenín herec Vladimír Marek. Hviezdil v muzikáloch Johanka z Arku aj Excalibure.

Počas svojej kariéry stvárnil desiatky postáv v divadle, no taktiež pred televíznymi obrazovkami. Okrem iného si zahral aj postavu mafiánskeho bossa Pexesa v Perníkovej veži či manažéra Paľa Haberu v druhom diele Fontány pre Zuzanu.

V posledných rokoch života trpel čiastočným ochrnutím a rakovinou, pričom sám zvykol žartovať, že tušil, že telo mu raz vráti jeho bujarý spôsob života. Smutnú správu potvrdil na sociálnej sieti jeho kamarát Radek Krejčí, ktorý ho v byte našiel bez známok života. “Od víkendu sa nikomu neozýval. Tak som išiel po všetkých možných inštitúciách – nemocnice, priatelia, susedia… Nakoniec som nechal otvoriť jeho byt hasičmi. Bohužiaľ, Vláďa bol už mŕtvy,” napísal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Radek Krejčí │ Foto: FB/Divadlo LETÍ, Ladislav M Spilka