Na verejnosť sa pred pár minútami dostali textové správy, ktoré si mal vymieňať Marián Kočner, obvinený v prípade objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, a Peter Šufliarsky, 1. námestník Generálnej prokuratúry pre trestný úsek. 

Aj keď sa už istý čas hovorí o tom, že medzi Šufliarskym z Generálnej prokuratúry a obvineným Kočnerom mal byť mimoriadne priateľský vzťah, ten to doteraz odmietal. Predseda OĽaNO Igor Matovič sa ale rozhodol časť tejto komunikácie zverejniť a na tlačovej besede na TA3 uviedol podrobnosti. Nedávno pritom unikli aj SMS, v ktorých sa Kočner chystal na útek do zahraničia.

O svojom zámere pritom už pred pár hodinami informoval aj na Facebooku, kde vyzval generálneho prokurátora Čižnára, aby konal a začal voči Šufliarskemu disciplinárne konanie kvôli SMSkám so závadovou osobou: „Keďže pán generálny prokurátor Jaromír Čižnár nejako „nepochopiteľne“ otáľa s odvolaním svojej pravej ruky – druhého najvyššieho predstaviteľa GP – 1. námestníka GP pre trestný úsek Petra Šufliarskeho, zverejním 1. časť jeho sms komunikácie s Mariánom Kočnerom,“ napísal.

To sa aj stalo a Matovič predstúpil pred novinárov so siedmimi vytlačenými správami, ktoré získal od tajného zdroja. Celkovo malo byť SMS až 430, no túto ukážku považuje Matovič za prvú lastovičku. Zachytená komunikácia Kočnera a Šufliarskeho sa nesie v dôvernom tóne a prepis si môžete pozrieť >>> TU <<<.

Šufliarsky sa bráni so slovami, že aj on sa mal stať obeťou a Kočner plánoval jeho vraždu. Čižnár situáciu rieši a Šufliarsky ponúkol novinárom, že im súkromne odošle kompletnú SMS komunikáciu.

Zdroj: TA3, slovenskohnonline.sk │ Foto: YouTube