Vo veku 84 rokov zomrela česká herečka, ktorá počas svojej kariéry stvárnila obrovské množstvo divadelných, filmových a televíznych postáv. Nesmierne talentovaná umelkyňa bude rozhodne chýbať nielen rodine a priateľom, ale aj fanúšikom.

Česká herečka Nina Divíšková, ktorá bojovala s Alzheimerovou chorobou, zomrela včera (21. júna). Zdravotný stav umelkyne sa v posledných rokoch výrazne zhoršil. Potvrdzujú to aj slová jej manžela a režiséra Jana Kačera, s ktorým tvorila pár neuveriteľný 59 rokov.

Otvorene priznal, že prejavy choroby sa zhoršujú. ,,Neznášam tu chorobu. Mám čím ďalej viac Ninu rád. Čím je štíhlejšia, tým viac ju mám rád. Ale tie prejavy choroby, sebecké výkriky a rozkazovanie: ,,Daj mi pivo, daj mi cigaretu!“ A stále sa opakuje a zabúda… To ma tak neobyčajne se*e, že na ňu niekedy aj kričím,“ otvorene priznal Kačer ešte v roku 2016 pre blesk.cz.

Divíšková vyštudovala divadelnú fakultu DAMU a následne začala svoju hereckú kariéru v Ostrave. Učarovalo jej však pražské divadlo Činoherní klub, v ktorom napokon pôsobila 35 rokov. Stvárnila množstvo televíznych i filmových postáv, pričom sa najviac preslávila úlohou babičky v seriáli Vyprávěj.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: FB/ Ostravský divadelní archiv, MK ČR, Twitter/Petra Pikkelová