Česko sa zahalilo do smútku po tom, čo sa na verejnosť dostala zdrvujúca správa. Na večný odpočinok sa totiž pobrala obľúbená herečka, ktorá účinkovala v mnohých filmoch, seriáloch i divadelných predstaveniach. 

V pondelok (6. marca) v ranných hodinách zomrela česká herečka Ivana Hloužková. Poslednýkrát vydýchla vo veku 62 rokov. Smutnú správu zverejnilo divadlo Husa na provázku v Brne, ktorého bola dlhoročnou členkou. ,,Naša láska i myšlienky plné vďačnosti za spoločný čas letia v týchto minútach za Tebou, Ivanka. Nech Ťa dostihnú v pokoji,“ uviedlo české divadlo na sociálnej sieti.

Smutný oznam zdieľalo aj divadlo Bolka Polívku, kde hosťovala. ,,…my sme mali tú česť, že u nás hrala v inscenácii Kto zostrelil anjela. Ďakujeme, Ivanka, a spomíname,“ takto znie ďalší status venovaný zosnulej herečke, avšak príčina smrti zverejnená nebola.

Hloužková účinkovala v mnohých úspešných projektoch, pričom naposledy sa objavila v seriáli Dobré ráno, Brno. Fanúšikovia ju mohli vidieť vo filmových snímkach Nuda v Brne, Posledná lož či Môj strýko Archimedes a ďalších. Počas svojej hereckej kariéry dvakrát získala Cenu Alfréda Radoka. Taktiež sa mohla pochváliť cenou divadelnej kritiky aj cenou mesta Brno.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Divadlo Husa na provázku  |  Foto: FB/Divadlo Husa na provázku, Pixabay