Česko sa zahalilo do smútku po tom, čo sa na verejnosť dostala zdrvujúca správa. Na večný odpočinok sa totiž pobrala uznávaná česká herečka, ktorá stvárnila viac ako 80 postáv po boku hviezdnych umelcov a divadelníkov.

V nedeľu (3. októbra) zomrela vo veku 91 rokov emeritná členka českého Národného divadla Blanka Bohdanová. Aj napriek tomu, že divadlo by s veľkou cťou pripravilo poslednú rozlúčku, rodina sa rozhodla, že pohreb sa bude konať v úzkom kruhu tých najbližších.

Pre českú kinematografiu je to obrovská strata. ,,Bola silnou umeleckou osobnosťou, ktorá si dokázala nájsť svoju cestu nielen ako osobitá herečka, ale aj ako originálna výtvarníčka a spisovateľka. Vynikala v stvárňovaní rozporuplných postáv so zmyslom pre humor a nadhľad,“ povedal o držiteľke ocenenia Thália, riaditeľ českého Národného divadla Jan Burian.

Bohdanová sa prvýkrát postavila na javisko ako 5-ročné dievčatko. Absolvovala baletnú prípravu, a taktiež vyštudovala JAMU. Neskôr pôsobila v Mestských divadlách pražských a v Divadle E.F. Buriana. V roku 1966 sa presunula do českého Národného divadla, kde strávila 50 rokov, počas ktorých stvárnila viac ako 80 postáv.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: FB/NFA, Město Poděbrady, Pixabay