Smutná správa, ktorá sa už oficiálne potvrdila, zasiahla českú hudobnú scénu. Na mieste, kde si takmer na deň presne vzala život Iveta Bartošová, tentokrát vyhasol ďalší život hudobníka.

České servery informujú o tom, že si vzal život zakladateľ a dlhoročný člen pražskej rockovej skupiny Abraxas, a síce 71-ročný Miroslav Imrich. Dôvod okomentoval aj jeho dlhoročný spoluhráč Slávek Janda, brat legendárneho Petra Jandu zo skupiny Olympic.

Miroslav Imrich mal byť v poslednom štádiu rakoviny a behom toho, ako bol hospitalizovaný v jednej z pražských nemocníc, v nej nechal list na rozlúčku a podarilo sa mu odísť na neďalekú železničnú trať, kde predčasne ukončil svoje trápenie.

„Do pátracej akcie po 71-ročnom pacientovi, ktorý odišiel z nemocnice, boli nasadené desiatky policajtov, povolaný bol tiež vrtuľník s termovíziou,“ povedal pre web Novinky.cz policajný hovorca Richard Hrdina.

„Prišiel o hlasivky, tým pádom skončil ako spevák. Netvrdím, že to bol hlavný dôvod, ale mne možno niečo také stačilo k podobnému rozhodnutiu,“ vyjadril sa spomínaný Slávek Janda z tomu, čo výrazne prispelo k tomu, aby si Miroslav ľahol na trať medzi pražskými časťami Uhříněves a Kolovraty.

Zdroj: Novinky.cz | Foto: Depositphotos